3 důvody, proč zvolit batoh místo tašky přes rameno

2. srpna v 12:49

Školní léta jsou pro řadu z nás naprosto krušná. Jedná se tedy hlavně o první rok na základní škole, kdy se teda musíme se vším srovnat a oželet to, že už nebudou bývat odpolední šlofíky po vydatném obědě, ale že nyní ve škole už spát nesmíme. Jediné, co nás do školy v tak brzkém raném věku pohání, je možnost získat si kamarády a to, že nám maminka s tatínkem koupí batoh podle našich představ.

batohJenže to v konečném důsledku bude zase trochu jinak, protože se maminka s tatínkem rozhodnou radši pro ošklivý batoh, ale kvalitní, než pro hezký a dětem líbivý, ale nekvalitní. Po nějakém tom chození do školy se pak naštěstí děti umoudří, protože pochopí, že jich z batohu nebolí zádečka, což je pro ně jenom skvělé, jelikož nebudou mít křivá záda a nebudou tak muset nosit korzet.

Batohy jsou však už méně oblíbené na střední škole, a to zejména u dívek, které se rozhodují pro to, že budou nosit radši obyčejné kabelky nebo tašky přes rameno. Jenže to je pro ně mnohdy nevýhodné, protože když jsou učebnice zvlášť těžké, musí celou váhu tašky nosit pouze na jednom rameni, což je hodně bolavé. Navíc začnou chodit trochu na bok. K batohu je však nikdo nepřemluví. My to však aktuálně můžeme zkusit pomocí tří důvodů, které hned na pohled ukazují, že batohy jsou lepší než tašky!

1. Jsou stylovější!

V poslední době se batohy vrátily do módy obrovskou rychlostí a najednou je musí mít každá žena, i když k nim dříve kladla sebevětší odpor. Jsou vkusným doplňkem mnoha outfitů. Dokonale ladí nejen k elegantnějším lookům, ale rozhodně jsou fantastické k ležérním outfitům, kdy míříte například do obchodu na každodenní nákup.

2. Jsou praktičtější!

V mnoha kabelkách se najdou například jenom dvě přihrádky, a to na mobil a na peněženku. V aktuálních moderních kabelkách dokonce nenajdete žádnou kapsičku na vaše osobní věci, což je značně nepraktické, protože tak věci hledáte stále v kabelce a mezitím, než najdete peněženku, vám ujede váš autobus, který jste rozhodně museli stihnout. Praktičnost je tedy díky mnoha přihrádkám velkou výhodou.

3. Jsou zdraví prospěšné!

Asi nejdůležitějším důvodem, proč jsou batohy lepší než kabelky a tašky, je to, že jsou zdravější. U batohů lehce rozprostřeme váhu po celém obvodu zad, proto nemáme tendenci se křivit a podobně. Záda jsou tedy zachráněna. Navíc nás nikdy nic nebolí, u kabelek nás pod větší tíhou bolí zejména rameno, na které kabelku vláčíme.