Batoh jako dobrý společník na kempování

12. dubna v 16:59

A je to tu! Konečně přišlo jaro a společně s ním i teplé počasí, které konečně dává prostor těm z nás, kteří milují třeba turistiku, horolezectví nebo kempování. Pomalu, ale jistě nám slunce ukazuje svou tvář, a tak se není čemu divit, když se radujeme z každého dne.

Pokud máte volný víkend, jednoznačně byste jej neměli strávit jen tak u televize se sáčkem chipsů. Myslete na to, že byste mohli zkusit trošku z toho jarního počasí a vyjet někam do přírody. Mnoho lidí už nyní volí kempování, i když se říká, že na jaře bývá půda ještě jedovatá. Ovšem jedná se pouze o přísloví, kterým se můžeme a nemusíme řídit. Pokud tedy však opravdu vyrazíte se svou partou kamarádů do hor či do přírody, nezapomeňte se dobře vybavit. Přece jen jsou nyní stále ještě rána chladná a večery jsou ještě chladnější.

Všechno vybavení zkuste dát do svých batohů

Kdo by se tahal s velkým množstvím zavazadel, když nyní existují řady turistických batohů, které naprosto lámou rekordy v obchodech. Jedná se totiž o jakýsi trend, protože přespat někde v přírodě, to je jednoznačně druh adrenalinu. Sice se nesetkáme častokrát v přírodě s velkým množstvím medvědů či vlků, ovšem má to v sobě jakési nebezpečno. Než se však vydáme do takového nebezpečna, musíme se sbalit. A jelikož nechcete brát miliony zavazadel, je nutné si koupit velikostně velmi dobrý batoh. Nyní naleznete v obchodech batohy různých velikostí, a to třeba o objemu dvaceti, třiceti až dokonce padesáti litrů. Záleží tedy na vás, do jakého půjdete. Musíte zvážit, zda budete brát jedno padesátilitrové zavazadlo pro dvě až tři osoby nebo si každý vezme své po dvaceti litrech. Měli byste do něj však vždy narvat nejen stan a karimatku, ale také občerstvení, velkou zásobu vody, nějakou hygienu alespoň po ránu a samozřejmě i nějaké oblečení, které si buď vyměníte, nebo přinesete zpátky domů. Ovšem zároveň by se vám do batohu mělo vlézt i to, co máte na sobě. Nikdy nevíte, jestli si budete sundávat bundu či mikinu nebo ne. Také je důležité, abyste dbali na skutečnost, jestli má batoh popruhy a bederní pás. Pouze s těmito dvěma vymoženostmi dosáhnete pohodlného nošení závaží, které nám pomůže k tomu, aby se celková hmotnost batohu rozprostřela po celých zádech a ne pouze na jednu část, která by zanedlouho začala ukrutně bolet.