Batohy nebo vaky? To je záludná otázka!

27. února v 12:13

Nyní se nám staly velmi populární batohy. Jedná se o velký módní trend, který se vztahuje snad na každou aktivitu, kterou můžeme během dne dělat. Mnoho lidí nosí takové ty velké turistické batohy do přírody. Jedná se o velké verze zavazadel, do kterých dáme naprosto všechno – nejen občerstvení a pití, ale také hlavně třeba stan, pokud míříme kempovat.

Ušetří nám to tahání se s dalšími zavazadly, a tak takový velmi objemný batoh jistě ve své skříni uvítá kdejaký turista. Mimo jiné se batohy samozřejmě do práce či do školy. U dívek se během středoškolského studia změní batohy na kabelky, a tak trend jménem batoh pomalu upadá. Ale nyní se stal velmi populární, protože móda zkrátka udala, že je velmi dobré a vkusné, když na vašich zádech září malý batůžek různých barev a velikostí. Nyní na ulici potkáte kde koho s takovým batohem, což vás láká pouze k tomu, abyste si ten svůj vyvolený koupili taky. Ještě on z pultů mizí tak rychle, že ho mnohdy nestíháte ani registrovat.

Nejen turistické batohy nebo batohy do škol – v současné době vedou i vaky

Nyní se však staly velmi populární i vaky, které nosí především sportovci na své tréninky nebo také studenti do školy, když nemají mnoho učení. Nabízí se otázka, co je lepší. Vaky jsou sice trendy, ale jedná se o malý batůžek, do něhož se nevleze skoro nic. Pokud by si ho chtěli vzít turisté na svou trať do přírody, rozhodně to není dobrá volba. Není se čemu divit, když mnoho lidí volí raději větší turistický batoh s popruhy, protože třeba při turistice je lepší, když vám bederní pás udržuje hmotnost po celých zádech. Vak je tedy v tomto prostředí nevítaný. V takovém případě volte jednoznačně batůžek. Co se však týče školského prostředí, možná byste mohli zkusit zaujmout právě jím. Kousek totiž nezabírá mnoho místa, vleze se do něj jen to skutečně potřebné a zbytečně se s ním celý den moc netáháte, protože díky jeho maličkosti ho sotva cítíte. Je vhodný ale také třeba na kolo, protože při tomto sportu je lepší mít menší zavazadlo, v němž máte pití, než vlastnit obrovský batoh, který by nás svou tíhou či nestabilitou mohl překulit na druhou stranu a pád by byl velmi bolestivý.