Důležité je zamyslet se nad kvalitními popruhy

24. března v 12:12

Každý správný turista nebo horolezec by měl mít své zavazadlo. Jenže zapomeňte na neoblíbené tašky do rukou, stejně by vám jejich nošení při cestách bylo naprosto nepohodlné. Správný takový typ člověka by měl vlastnit svůj velký batoh, do něhož by dal občerstvení, pití, potřebné vybavení a někdy i oblečení či stan, pokud by se rozhodli především turisticky zaměřené povahy někde v přírodě přenocovat.

Horolezci si musí vzít nejrůznější lana a jiné potřebné vybavení, a to je také dobré nasoukat pouze do jednoho zavazadla. Bohužel to někdy není tak jednoduché, protože si neumíme vybrat správný druh batohu. Jak si tedy takový batoh vybrat?

1. Myslete na velikost

Pokud jdete opravdu kempovat, kupte si batoh, který má větší prostor uvnitř. Vynikající jsou pro kempování batohy o objemu třiceti litrů, ale záleží vždy na tom, kolik toho berete. Potřebujete dát dovnitř stan a karimatku – to je základ. Samozřejmě občerstvení a pití. Někdy i nějaké oblečení. Pokud vás jede víc, možná se stane, že jeden vezme batoh pětilitrový a následující člověk o něco menší, kam nasouká právě potraviny. Vše je tedy o domluvě. Pokud se však vydáváte na hory, měli byste zvážit jen fakt, že do něj dáte nejspíše nějaké jídlo a pití a dále vybavení potřebné k horolezectví.

2. Kvalitní popruhy jsou základ!

U každého batohu, ať už je jak chce velký, je důležité se zamyslet především nad tím, že popruhy jsou základ. Musíte myslet na to, že i když na zádech ponesete jakkoli těžké zavazadlo, měla by jeho hmotnost být rozprostřena po celých zádech. Pouze tak se vyhnete bolesti zad či nepříjemným situacím, které by vás mohli postihnout během túry. Přesně tuto záležitost mohou vyřešit kvalitní popruhy (u nichž je velmi dobré, pokud jsou trochu vyměkčené polštářky, které zaručují pohodlí) a také bederní pás, jež je právě tím druhým pomocníkem, u kterého si můžete být jisti, že vám pomůže rozložit váhu i na zadní část zad, nejen tedy na tu vrchní.