Jak by měl vypadat vhodný batoh pro školáky?

18. června v 23:49

Škola pro děti něco naprosto nového, přesto se do této budovy těší, tedy alespoň během prvních ročníků, kdy ještě milují se něco nového dozvídat. Později, když už ví všechno základní, se bohužel uchylují k tomu, že chodí za školu a tráví čas místo školy s kamarády.

batoh do školyTou dobou už jim rodiče nemohou povídat do toho, jakou tašku mají nosit, protože jim nekřiví záda. Tou dobou už zkrátka děti nosí to, co je trendy a co je stylové, ne něco, co si rodiče myslí, že by měly nosit.

Během prvních několika let života na základní škole však mají rodiče nad vším kontrolu. Děti sice mnohdy chtějí batohy s oblíbenou postavičkou z animovaného filmu, ale rodiče ho zakážou, když není ani trochu kvalitní a není vhodný pro malé školáky. Malí školáci by měli mít kvalitní batoh, který jim dokonale rozloží tíhu batohu po celém obvodu zad, nikoliv pouze na vrchní část, která pak způsobí, že se budou hrbit. Zdravé batohy opravdu existují a jsou opravdu nejvhodnější pro školáky, kteří se teprve učí brzy vstávat a dělat domácí úkoly.

Jak vybrat tedy správný batoh?

Správný a vhodný batoh pro školáky by měl být hlavně s kvalitními popruhy, které jsou podestlané nějakými polštářky, což znamená, že se nebudou popruhy zarývat do ramen ani do rukou. Takové podestlání by mělo být i na zádech, protože právě na zádech se batoh nosí. Pokud budou záda batohu měkká, pak bude zajištěno pohodlné nošení. V mnoha případech se stává, že děti bohužel mají nekvalitní batohy, kdy jsou záda batohu absolutně měkká, což znamená, že jim mnohdy učebnice špatně dané do batohu jen ryjí do zad. Nezapomínat se nesmí ani na kvalitní konstrukci batohu. Měl by být hlavně pevný a praktický, s mnoha přihrádkami na různé pomůcky. Pevné dno je nutností.

U školních batohů dbejte jednoznačně na kvalitu než na cenu, protože pokud koupíte nekvalitní kousek, za půl roku ho můžete kupovat znova, tudíž se vám to prodraží, a děti ovšem mohou mít delší problém s křivými zády.