Tipy na batohy

Tipy a zajímavosti

Váhové kategorie nákladu a praktické balení batohu

10. listopadu v 16:40 - Rozložit správně váhu v batohu je celkem věda. Možná to vychytáte až časem. Pokud jste si již s námi nastudovali jak pracovat s těžištěm a jak balit v závislosti na pohybu, který budete vykonávat, je nejvyšší čas rozklíčovat váhové kategorie. Které vybavení kam patří, si nyní řekneme.

Kabelky značky Vans

12. října v 16:32 - Jednou z dnes nejpopulárnějších značek, kterou si oblíbily tisíce mladých spotřebitelů, je značka Vans. Tato značka byla založena v roce 1966 jistým Paulem Van Dorenem a její sortiment se původně zaměřoval výhradně na sportovní obuv.

Umíte správně sbalit batoh?

25. září v 16:38 - V prvním kroku si řekneme něco o balení pro technické zdolávání terénů, kam patří horolezectví. Pohyb v extrémních podmínkách je náročný a každý nepřesný krok může být zároveň i krokem posledním.

Taška na rameno nebo batoh

6. září v 16:36 - Postupem času se každý z nás vypracuje ke specifickému osobnímu stylu. A stejně tak každému z nás vyhovuje něco jiného. Batoh i taška musí vyhovovat našemu vkusu i tělu.

3 důvody, proč zvolit batoh místo tašky přes rameno

2. srpna v 12:49 - Školní léta jsou pro řadu z nás naprosto krušná. Jedná se tedy hlavně o první rok na základní škole, kdy se teda musíme se vším srovnat a oželet to, že už nebudou bývat odpolední šlofíky po vydatném obědě, ale že nyní ve škole už spát nesmíme. Jediné, co nás do školy v tak brzkém raném věku pohání, je možnost získat si kamarády a to, že nám maminka s tatínkem koupí batoh podle našich představ.

Plánujete turistický výlet? Nezapomeňte na kvalitní batoh!

15. července v 12:48 - Turistika se stala v poslední době opravdu oblíbená. Není se čemu divit, vždyť Česká republika nabízí tolik krásných míst, která jsou vhodná k navštívení! Mnoho lidí si během celého roku několikrát sbalí to nejnutnější a vyráží například s bandou přátel někam na turistické túry, což je samozřejmě dobře, protože při takových túrách se většinou zapomene na všechny běžné starosti a najednou se nadýcháme naprosto čerstvého přírodního vzduchu, který se nám ve městě bohužel nenabízí.

Jak by měl vypadat vhodný batoh pro školáky?

18. června v 23:49 - Škola pro děti něco naprosto nového, přesto se do této budovy těší, tedy alespoň během prvních ročníků, kdy ještě milují se něco nového dozvídat. Později, když už ví všechno základní, se bohužel uchylují k tomu, že chodí za školu a tráví čas místo školy s kamarády.

Outdoor batohy

31. května v 23:14 - Patříte-li mezi milovníky kol, hor, výletů na vodu či do lesa, zajisté víte, že každý nadšenec do těchto aktivit musí být správně vybaven. Jednou z prvních a nejdůležitějších věcí, které by si každý milovník pohybu měl pořídit je správný batoh. Takovéto batohy se v několika podstatných aspektech velmi liší od klasických batohů.

Batoh jako dobrý společník na kempování

12. dubna v 16:59 - A je to tu! Konečně přišlo jaro a společně s ním i teplé počasí, které konečně dává prostor těm z nás, kteří milují třeba turistiku, horolezectví nebo kempování. Pomalu, ale jistě nám slunce ukazuje svou tvář, a tak se není čemu divit, když se radujeme z každého dne.

Děti milují animované filmy i na svých batozích

12. dubna v 16:58 - Mnoho rodičů má problém, že nemůžou dostat své ratolesti do školy. Vše začíná už v předškolním věku, kdy mnohdy děti nechtějí opustit své kamarády ze školky. Navíc spánek po vydatném obědě chybí doposud i ve velké míře nám ostatním. Bohužel se však děti musí vypořádat s tím, že rostou, a musí odejít do školy, i když se jim zrovna dvakrát nechce.

Důležité je zamyslet se nad kvalitními popruhy

24. března v 12:12 - Každý správný turista nebo horolezec by měl mít své zavazadlo. Jenže zapomeňte na neoblíbené tašky do rukou, stejně by vám jejich nošení při cestách bylo naprosto nepohodlné. Správný takový typ člověka by měl vlastnit svůj velký batoh, do něhož by dal občerstvení, pití, potřebné vybavení a někdy i oblečení či stan, pokud by se rozhodli především turisticky zaměřené povahy někde v přírodě přenocovat.

Batohy nebo vaky? To je záludná otázka!

27. února v 12:13 - Nyní se nám staly velmi populární batohy. Jedná se o velký módní trend, který se vztahuje snad na každou aktivitu, kterou můžeme během dne dělat. Mnoho lidí nosí takové ty velké turistické batohy do přírody. Jedná se o velké verze zavazadel, do kterých dáme naprosto všechno – nejen občerstvení a pití, ale také hlavně třeba stan, pokud míříme kempovat.